ON PARMAK KLAVYE KURSU

10 parmak klavye kursuOnParmak Klavye Kursu, klavyeye bakmadan bütün parmakları kullanarak yazı yazma sanatını öğreten bir eğitimdir. Sadece Katip adayları değil bilgisayar ile iş yapan her bireyin alması gereken bir eğitimdir. Yapılan bir araştırmaya göre, bilgisayar başında geçirilen zamanın büyük bir kısmı harf aramakla geçirildiği sonucuna varılmış. Klavyeye bakmadan klavye kullanmak bilgisayar ile yapılan işlemlerin daha kısa sürede yapıldığı tartışılmaz bir gerçek. Bu nedenle gerek kamu sektöründe gerekse özel sektörde personel alımlarında sorulan sorulardan biri de On Parmak Klavye Kullanmayı biliyor musunuz olmaktadır.

Bilgisayarda kullandığınız programı ne kadar iyi bilirseniz bilin, klavyeyi yavaş kullanıyorsanız etkin ve etkili bir bilgisayar kullanıcısı sayılmazsınız. Yazmak için klavyeye bakmak, kontrol etmek için ekrana bakmak da ayrıca sizi daha fazla yoracaktır. 1 aylık yada 3 aylık klavye eğitimlerimizden birine katılarak kısa bir sürede 10 parmak klavye kullanımını öğrenebilirsiniz.

10 parmak klavye kursu

Bir çok kişi, klavyeyi kendi başına çeşitli metinler yazarak öğrenebileceği kanaatine varmaktadır. Klavye eğitiminde bu düşünce son derece tehlikelidir. Doğru teknikle yazılmamış metinler size kara düzen, bilimsel teknikten uzak kısmen bir hız kazandırsa da geri dönülmesi daha zor alışkanlık edindirmiş olacaktır. Daha sonra bilimsel bir teknikle öğrenmeye kalktığınızda işiniz sıfırdan başlamaya göre kat kat daha zorlaşacaktır. Çünkü, Hızlı Klavye Öğrenme işi bir alışkanlık edinimidir. Bu alışkanlığı yanlış teknik ile yaparsanız, doğrusunu öğrenmeye çalışmanın daha zor olacağını tahmin edersiniz. Kursumuzda en çok karşılaştığımız sorunlardan biri bu olması sebebiyle kursiyer adaylarımızı uyarmayı bir sorumluluk olarak görmekteyiz.

ON PARMAK KLAVYE KURSU FİYATLANDIRMA SEÇENEKLERİ
Gurup Eğitimi   Bireysel Eğitim
Peşin 500 TL Peşin 500 TL
Karta Taksit 100 TL X 5 Karta Taksit 100 TL X 5
Senetle Taksit 350 TL X 2 Senetle Taksit 350 TL X 2

On Parmak Klavye Kursu Ders İçeriği

on parmak klavye kursu

 • F Klavye ya da Q Klavye Seçimi (Kursiyere her iki klavyenin avantaj ve dezavantajları anlatılarak kursiyerin bir seçim yapması sağlanır.)
 • Klavye Duruş ve Tutuş Tekniklerinin kavratılması
 • Çentikli Tuşlar ve Temel sıra tekniğinin öğretilmesi 
 • Klavyeye bakmadan harflerin yerlerinin öğretilme tekniği
 • Temel sıra antrenmanları
 • Üst sıra antrenmanları
 • Alt sıra antrenmanları
 • Acemi düzey doğruluk ve hız barajlarının geçilerek tamamlanması
 • Orta düzey doğruluk ve hız barajlarının geçilerek tamamlanması
 • İleri düzey doğruluk ve hız barajlarının geçilerek tamamlanması (İngilizce metin antrenmanları)
 • Uzun kelime ve sık kullanılan kelime antrenmanları
 • Serbest metin çalışmaları 

3 Dakikada 90 kelime yazama seviyesine ulayan kursiyerimiz, kursu tamamlamış sayılır ve sertifikası hemen erilir, ancak kursiyerin daha fazla sonuç elde edebilmesi için isteyen kursiyerlerimize devam hakkı tanınır. Kursumuzdan bir kez On Parmak Eğitim alan bir kursiyerin ilk 5 yıl içinde ücretsiz eğitim tekrarı hakkı vardır.