BİLGİSAYAR KURSU

bilgisayar kursu

Bilgisayar Kursu, Bilgisayar İşletmenliği Kursu, Temel Bilgisayar Kullanım Kursu veya Bilgisayar Operatörlüğü kursu gibi isimlerle anılır. Günümüzde her bireyin alması gereken bir eğitimdir. Çalıştığımız iş bilgisayarla ilgili olsun ya da olmasın, içinde bulunduğumuz çağın koşulları gereği artık herkesin bilgisayar bilmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden bir ürün alımı, bir havale işlemi, hastaneden randevu alma, akıllı telefon kullanımı, eposta gönderme alma gibi işlemlerin hemen hemen hepsi bilgisayar bilgisi gerektirmektedir. Günümüz koşullarında yaşayan bir bireyin bu işlemlerden uzak durması neredeyse mümkün değildir. Kısa bir eğitimle, bilgisayar ve bilgisayar teknolojilerinin çalışma mantığını öğrenerek iş ve sosyal hayatınızda daha başarılı sonuçlar almayı sağlayabilirsiniz.

İş başvurularnda sorulan bilgisayar sertifikası veya kamu personeli alımlarında “160 Saatlik Meb Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası” bu eğitim sonunda verilen sertifikadır. Bu eğitim genel olarak temel bilgisayar kullanım bilgisinden ibaret olup, ben bilgisayar biliyorum diyen birinin bilmesi gereken programları içermektedir. Müfredatı Milli Eğitim Bakanlığınca Belirlenmiştir, Bunlar Kısaca; Windows İşletim sisteminin çalışma mantığı, Ofis programlarının kullanımı ve internet kullanım bilgisini içermektedir.

BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ FİYATLANDIRMA SEÇENEKLERİ
Gurup Eğitimi Bireysel Eğitim
Peşin 700 TL Peşin 900 TL
Karta Taksit 140 TL x 5 Karta Taksit 180 TL x 5
Senete Taksit 300 TL x 3 Senete Taksit 350 TL x 3

Bilgisayar İşletmenliği Kurs Süresi

Bilgisayar işletmenliği kurs süresi 72 Saattir (3 ay). Bireysel eğitimlerde bu süre 40 saate (1 ay) kadar düşebilmektedir. 

Bilgisayar İşletmenliği Gurup Gün ve Saatleri
Salı-Perşembe 17:00 – 19:00 3
ay
Çarşamba-Cuma 10:00 – 12:00
C.tesi-Pazar 14:00 – 16:00
Bireysel eğitimlerde ders gün ve saatleri karşılıklı belirlenmektedir.

Blgisayar İşletmenliği Kursuna Kimler Katılabilir?
Okuma yazma bilen herkes bu kursa katılabilir.

Bilgisayar İşletmenliği Kurs İçeriği

  • Bilgisayarın Temel Donanım Üniteleri
  • Windows İşletim Sistemi
  • Windows’un standart Program Öğeleri
  • Windows Movie Maker ve Multi Media Programlar
  • Ms Word
  • Ms Excel
  • Ms PowerPoint
  • Eposta Kullanımı
  • İnternet Kullanımı

Kurs Bitimi Sonunda Kurumsal Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası ve Meb Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Olmak Üzere 2 adte sertifika verilir. Sertifika sınavını başarıyla geçemeyen kursiyerlerimize ücretsiz eğitim tekrarı hakkı tanınır.